رزین سازی ایران صنعتی رو به افول!

رزین سازی ایران صنعتی رو به افول!

رزین سازی ایران

امروزه با توجه رقابت پذیری موجود در صنعت رزین سازی به دلیل حاشیه سود پایین این نوع محصول به خصوص رزین های پلی استر غیراشباع، چالش اساسی برای صنعت گران ایجاد شده که یا صنعت خود و یا کاربری خط تولید را عوض کنند تا بتوانند محصولاتی با حاشیه سود بالاتر تولید نمایند.

اما با توجه به قابلیت تولید انواع مواد پلیمری در سیستم های پلیمریزاسیون گاهی اوقات با اندک تغییری می توان حاشیه سود تولید را حتی تا 50 درصد نیز افزایش داد.

متاسفانه با توجه به حجم عظیم کپی کاری صنعت رزین کشور از واحد های مشابه و فقدان دانش در شناسایی و تولید مواد های جدید از جمله گرید های پلی یورتانی ، رزین های اصلاح شده با خواص بهتر و … این صنعت محروم واقع شده است.

امروزه با شاهد حضور قریب به 85 شرکت رزین سازی (البته شرکت های رسمی و نامدار به جز زیرپله ای و …) هستیم که در دو سال گذشته نزدیک به 21 شرکت تعطیل و 15 شرکت با نصف ظرفیت خود به کار خود ادامه داده اند.

در صورتی که با وجود دایره رزین های مختلف از جمله رزین های پلی استر اشباع و غیر اشباع ، رزین های وینیل استر، رزین های اکریلیک ، رزین های اپوکسی ، رزین های پلی یورتان ، رزین های آلکید ، رزین های فنولی ، رزین های کومارون ، رزین های اوره – ملامین و ….  و نیز دسته بندی ها و گرید های بسیار زیادی که هر گروه دارند نباید این وضعیت ایجاد گردد، شاید یک اصلاح در هر گرید پایه شما را با افزایش حاشیه سود قابل قبولی رو برو می کند .

لذا یکی از موارد مهم در حوزه کارخانجات پلیمریزاسیون بازطراحی و بهره گیری تولید مواد با حاشیه سود بالاتر و قابلیت استفاده گسترده تر می باشد.

جهت مشاوره و برآورد قیمت از طریق اطلاعات زیر می توانید با شرکت سپنتا در تماس باشید.

09129585172

02122551790

info@sepantaco.org

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.